Borgermøde med vores kommunal politikere.

Borgermøde i Tved forsamlingshus d. 20 Oktober 2021 

kl. 19.00 - 21.00.

Kom og mød vores kommunal politikere.Bo Hansen (A) - Mette Kristensen (V) -Stina S Thomsen (Ø) - H.C Wulff - Hanne R. Møller ( - Lars K. Hansen (0) - Henrik Nielsen (C) - Jens Munk (Q)

Hvad vil vores lokale politikere med Nordre Bydel (Tved) ? Hvad er deres hensigter mht vores område, Tved skole, Tved hallen, byggegrunde, fritidsfaciliteter for vores børn/unge/ældre, evt. opførelse at et friplejehjem. Dette og mange andre spørgsmål vil være på programmet denne aften.Bliv klogere på hver enkelt politiker og på, hvor dit X skal sættes ved kommunalvalget.

Vel mødt til en god debataften

Vi har kun plads til 150 personer, så først til mølle princippet gælder.

Hilsen de lokale foreninger i Tved